O firmie

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu znajduje się w samym sercu Polski, na terenie zielonego Mazowsza. Od wielu lat jest w czołówce polskich mleczarń i kontynuuje najlepsze tradycje spółdzielczości mleczarskiej na Ziemi Łowickiej.

Lata 90-te ubiegłego wieku i początek XXI stulecia to okres dynamicznego rozwoju OSM w Łowiczu. Obecnie funkcję Prezesa Zarządu pełni Pani Iwona Grzybowska a Przewodniczącym Rady Nadzorczej jest Pan Tomasz Chądzyński. Dzięki zaangażowanej pracy całego zespołu Spółdzielnia łączy najnowsze technologie z najlepszymi polskimi tradycjami wytwarzania produktów mlecznych.

OSM Łowicz ma trzy zakłady na terenie Polski. Mają one różnorodne specjalizacje produkcyjne, dzięki czemu Spółdzielnia może wytwarzać szeroki asortyment wyrobów. Wszystkie zakłady wykorzystują w pracy najnowsze osiągnięcia technologii i spełniają najwyższe normy jakości. OSM Łowicz posiada m.in. linie do produkcji wyrobów UHT w opakowaniach kartonowych, linie do produktów jednoporcjowych (takich jak mleczko, śmietanka do kawy oraz sok cytrynowy), linie do produkcji serów dojrzewających oraz ich konfekcjonowania, linie do produkcji masła, wyrobów w butelkach PET, twarogów, serków i napojów fermentowanych. OSM w Łowiczu posiada także nowoczesne linie do produkcji wyrobów proszkowych.

Marka Łowicz to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek. Jej charakterystyczny znak rozpoznawczy to łowiczanka w stylizowanym stroju ludowym, która niezmiennie zdobi nasz logotyp. W 2017 roku marka łowickie zyskała nową szatę graficzną, inspirowaną łowickim folklorem. Aby podkreślić regionalne pochodzenie naszych produktów, wszystkie zdobi ten sam motyw pasiaka – tkaniny, z której szyte były stroje ludowe. Nasze produkty są teraz łatwo rozpoznawalne i wyróżniają się na półce sklepowej.

Mocna pozycja rynkowa, wielkość produkcji, wysoka jakość wyrobów oraz sprawna dystrybucja poprzez międzynarodowe sieci handlowe oraz polskie hurtownie i sieci sprawiają, że wyroby OSM w Łowiczu są znane i cenione zarówno na terenie całej Polski, jak i poza jej granicami. Dzięki uzyskanym certyfikatom Spółdzielnia może eksportować swoje wyroby, zarówno do krajów zrzeszonych w Unii, jak i poza nią. Produkty OSM Łowicz dostarczane są do ponad 50 krajów, a udział eksportu systematycznie rośnie.