Certyfikaty

Oficjalnym potwierdzeniem poziomu Systemu Zarządzania Jakością jest przyznanie certyfikatu z zakresu systemu IFS (International Food Standard) przez jednostkę certyfikującą TÜV NORD.

Certyfikaty te umożliwiają sprzedaż do międzynarodowych sieci handlowych oraz eksport wyrobów na rynki Unii Europejskiej. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu jest certyfikowana od 2004 roku, a Zakład Mleczarski w Toruniu od 2009 roku.

System HACCP w zakładach Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu jest pod nadzorem Powiatowych Lekarzy Weterynarii.

CERTYFIKAT TÜV NORD Polska Sp. z o.o.
Zaświadczenie , że OSM w Łowiczu spełnia wymagania standardu IFS International Food Standard w zakresie: produkcja i dostarczanie wyrobów mleczarskich.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu świadomie chroni środowisko naturalne dzięki skorzystaniu z oferty 100% Zielonej Energii Energa Obrót S.A.  zakupionej na rok 2024 w ilości 31 607 MWh. Energia w całości została wytworzona przez elektrownie wodne, wiatrowe lub słoneczne i jest wolna od CO2.

Dodatkową inicjatywą podjętą przez OSM Łowicz są działania na rzecz redukcji emisji CO2 jest Certyfikat Linde Green. Linde jako pierwsza firma wprowadziła gazy powietrzne o obniżonym śladzie węglowym, dając swoim Klientom szansę na zmniejszenie emisji CO2 dzięki ich stosowaniu. Azot zakupywany przez OSM Łowicz od firmy Linde stosowany jest w produkcji serów dojrzewających oraz serów twarogowych typu klinek.

Wyróżnienia