Aktualności

Złote medale Krajowej Oceny Przetworów Mlecznych dla OSM Łowicz

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu z dumą odebrała 6. nagród w trakcie prestiżowego wydarzenia branży mleczarskiej jakim jest KRAJOWA OCENA PRZETWORÓW MLECZNYCH. Organizatorem wydarzenia jest Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy przy współpracy Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich i Polskiego Komitetu FIL/IDF. Wydarzenie odbyło się w dniach 17.10 – 19.10.2023 roku w Kudowie Zdrój.

OSM Łowicz zostało nagrodzone aż w 6 kategoriach i otrzymało złote medale za:

✔ Serki Aksamitne o smaku naturalnym, ze szczypiorkiem, z ziołami, które swoją nazwę zawdzięczają lekkiemu, delikatnemu smakowi. Serki samodzielnie lub w towarzystwie świeżego pieczywa i warzyw smakują wyśmienicie.

✔ Ser Księżak 130 g to ser typu szwajcarskiego o bogatym oczkowaniu i wyrazistym orzechowo – słodkim smaku.

✔ Jogurty z błonnikiem – linia, które stanowią połączenie owoców, warzyw i zbóż w trzech wyjątkowych smakach: jabłko z burakiem, jabłko+szpinak+ananas oraz marchew z pomarańczą. Bogate w żywe kultury bakterii BB-12 i LA-5 o obniżonej zawartości, dodatkowo nie zawierają laktozy.

✔ Masło łowickie ekstra 82% bez laktozy

Ale to nie wszystko!

Produkt Mleczny Roku 2023” i statuetkę Spółdzielnia otrzymała za tegoroczną nowość Maślankę jagoda-poziomka-borówka 500 g

Innowacje Techniczne i Technologiczne w Mleczarstwie” za innowacyjne ekologiczne opakowanie aseptyczne, nie zawierające warstwy aluminium Ecoplus zastosowane dla linii łowickich Mlek bez laktozy oraz Śmietanek UHT.

Odznaczenia podkreślają najwyższą jakość i innowacyjność marki.