Aktualności

2. miejsce dla OSM Łowicz w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich 2022

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zajęła 2. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich 2022 organizowanym przez Magazyn „Strefa Gospodarki”.  OSM Łowicz znalazła się na podium tego rankingu ustępując jedynie SM Mlekovita i dzieląc 2. stopień podium z  SM Mlekpol w Grajewie. Wyprzedzając tym samym wiele innych bardzo dobrych i uznanych spółdzielni mleczarskich.  Tak wysoka pozycja w rankingu utwierdza to, że Nasza Spółdzielnia należy do ścisłej czołówki najlepszych polskich mleczarni.

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli polskiej spółdzielczości mleczarskiej oraz propagowanie wzorców spółdzielczych, gdyż niewielu konsumentów sięgając po produkty zdaje sobie sprawę, iż są one wytworem pracy dziesiątków tysięcy spółdzielców oraz zrzeszonych rolników. Ma również za zadanie wyróżnić najlepsze Spółdzielnie oraz pokazanie Czytelnikom Strefy Gospodarki i Dziennika Gazety Prawnej, opinii publicznej oraz Internautom podstawowe informacje związane z branżą mleczarską w kraju. Jest to jedna z nielicznych branż, w której polscy, rodzimi producenci nie ustępują zachodnim koncernom jeżeli chodzi o udziały rynkowe, konkurując z nimi przede wszystkim jakością. Niestety niewiele osób wie, jak wielki wysiłek Spółdzielnie wkładają w swoją codzienną pracę, utrzymanie wysokiej jakości finalnych wyrobów trafiających do sklepów na terenie całego kraju.

Weryfikacja zgłoszeń polegała na analizie zarówno kwestii technicznych, jak i finansowych. Pod uwagę brane są również tzw. dane „miękkie”, czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna czy też wreszcie udział spółdzielni w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

CAŁOŚĆ RANKINGU:

I. MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem

II. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu

II. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie

III. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie

IV. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy

V. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu

VI. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

VII. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim

VIII. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK w Sieradzu

IX. Spółdzielnia Mleczarska „Mazowsze” w Chorzelach

X. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale