Aktualności

Sześć złotych medali dla OSM Łowicz w konkursie Good Cheese 2021 👏👏👏

29 września 2021 r. podczas uroczystej Gali Polskiego Kongresu Serowarskiego w Mrągowie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu odebrała aż sześć medali, w tym trzy złote w renomowanym konkursie kulinarnym “GOOD CHEESE” oraz “Smakuje dzieciom”. Na najwyższym stopniu podium znalazły się tegoroczne, łowickie nowości: Mascarpone waniliowe z białą czekoladą w kategorii Serek na deser oraz Mascarpone malinowe jako najlepszy Ser do wypieków. Stawkę naszych złotych medali uzupełniło Mleko Czekoladowe 200 ml będące wyborem “małych Ekspertów” w kategorii do plecaka. Srebro w swojej kategorii otrzymał Twaróg półtłusty krajanka. Brąz wśród produktów bez laktozy przypadł dla Serka waniliowego z pokruszoną laską wanilii 150 g oraz Jogurtu z mascarpone brzoskwinia-mango-siemię lniane 130 g, który został doceniony przez dzieci w kategorii “małe co nieco”

W tym miejscu chcielibyśmy również wspomnieć, że w konkursie dedykowanym produktom wegańskim Good Vege Deser owsiany jagodowy Bez Deka Mleka otrzymał srebrny medal w kategorii zdrowa przekąska. Pierwsza ocena organoleptyczna konkursu Good Vege odbyła się 26 sierpnia 2021 w warszawskiej restauracji Moonsfera i jest to pierwsza profesjonalna ocena wegańskich produktów oferowanych na polskim rynku. Do pierwszej edycji konkursu przyjęto prawie 50 wyrobów, sędziowie postanowili uhonorować 10 z nich, w tym produkt łowickiej Spółdzielni.

Wszystkie wyróżnienia przyznawane są przez profesjonalistów – Kucharzy i Szefów kuchni, a ocena odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni w Warszawie. Po degustacji ponad 100 różnych rodzajów produktów mleczarskich wyłaniani są zwycięzcy. Kryteria wyboru to przede wszystkim smak, konsystencja, zapach.

Ośmielimy się nieskromnie przyznać, że tak zacna ilość nagród potwierdza niezmienną jakość naszych produktów oraz umacnia pozycję brandu OSM Łowicz na rynku.

Bardzo dziękujemy za uznanie!