Aktualności

OSM Łowicz nawiązała współpracę z OSM Myszków

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu nawiązała współpracę z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Myszkowie dążącą do połączenia obu spółdzielni na zasadach prawa spółdzielczego, której część zarządczą przejmie oczywiście OSM Łowicz. Połączenie ma zostać sfinalizowane z końcem 2024 r.

OSM Myszków specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających oraz miękkich typu bundz. Spółdzielnia zrzesza 320 dostawców mleka z powiatów: częstochowski, myszkowski, będziński i lubliniecki. – Po zakończeniu procesu połączenia się spółdzielni, Myszków będzie czwartym zakładem produkcyjnym OSM Łowicz. Każdy z naszych zakładów produkcyjnych OSM Łowicz ma swoją specjalizację. – dodaje Prezes Zarządu OSM Łowicz Iwona Grzybowska.

Od momentu rozpoczęcia współpracy OSM Łowicz dzieli się swoim „know how” oraz doświadczeniem kadry managerskiej. Przeprowadzone zostały działania o charakterze audytorskim na podstawie, których wdrożono szereg zmian i usprawnień. Przyniosło to wymierne korzyści finansowe dla zakładu w Myszkowie.

W listopadzie br. OSM Łowicz, aby umożliwić lokalnej społeczności zapoznanie się ze swoją szeroką ofertą produktów oraz   zakup produktów myszkowskiej spółdzielni, uruchomiła w Myszkowie sklep firmowy Łowiczanka przy ul. Kościuszki 22 A. Oznakowanie i wnętrze sklepu zachowane zostało w koncepcji kolorów i łowickich motywów firmowych, czyli nie zabrakło charakterystycznego dla OSM Łowicz granatu oraz kolorowych pasków łowickich.

Podjęte działanie wpisuje się w obraną przez OSM Łowicz strategię sprzedażową i rozwoju firmy. Strategia marketingowa, a także sprzedażowa zakłada pozostawienie brandu OSM Myszków na ściśle określonej kategorii produktów kierowanej do lokalnego rynku. Niemniej jednak nieunikniona jest ekspansja produktów z Myszkowa na rynku poprzez brand OSM Łowicz. Zapewni on nie tylko miejsce na półkach sklepowych, ale także świadomością marki, spójną komunikacją marketingową dotrzeć do szerokiego grona konsumentów zapewniając sukces obu naszym spółdzielniom.