Aktualności

Modern Retail Award - Ecodesign Innovation dla OSM Łowicz

Konkurs Modern Retail Awards ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstw, które przyczyniły się do rozwoju sektora handlu detalicznego i dystrybucji. Nagrodzone zostały firmy producenckie, ekologiczne i oferujące produkty lokalne, farmerzy, start-upy, jak też firmy technologiczne, które wdrażają innowacyjne rozwiązania w sektorze, w 10 kategoriach.

W kategorii ECODESIGN INNOVATION nagrodę otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

OSM Łowicz jest pionierem we wdrożeniu ekologicznych opakowań dla produktów UHT w strukturze EcoPlus, co jest kompletną innowacją i nowością na rynku opakowań. Jest to pierwszy i jedyny w Polsce karton, który nie zawiera warstwy aluminium, dzięki czemu dochodzi do redukcji zużycia surowców kopalnych i tym samym zwiększenia udziału surowców odnawialnych w opakowaniu. Innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Opakowanie to nadaje się w 100% do recyklingu.

Statuetkę na ręce Agaty Makowskiej, Dyrektor Handlu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu przekazał Tadeusz Woszczyński, Country Manager – Poland, Austria & CEE, Hitachi.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: 👉https://dystrybucja.pl/laureaci/