Aktualności

Targi POLAGRA 27.09-29.09.2023 r.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu powróciła do udziału w Targach Polagra-Food-Foodtech 2023 po kilku latach. W związku z udziałem w wydarzeniu oczekiwaliśmy nawiązania nowych kontaktów biznesowych, spotkań z dotychczasowymi, lojalnymi klientami z rynku krajowego oraz zagranicy. Wydarzenia tego typu są doskonałą okazją do wymiany wiedzy, cennych doświadczeń i obserwacji rynkowych z całą branżą. Poza częścią biznesową, nie ukrywamy, że spotkanie z naszymi konkurentami jest zawsze miłym, koleżeńskim spotkaniem.

Tegoroczne Złote Medale dla Mleka UHT łowickiego 3,2% 1L, sera Księżak, linii Śmietanek UHT 500 ml, linii Maślanek smakowych 500 g, Śmietan łowickich naturalnych 12% i 18% 200 g są powodem do dumy i niezwykle miłym „powitaniem” po dłuższej nieobecności na wydarzeniu. Statuetki odebrała osobiście Prezes Zarządu Iwona Grzybowska w towarzystwie Dyrektor Handlu Agaty Makowskiej. Pani Prezes udzieliła również wywiadu, który można obejrzeć tutaj 👉 https://youtu.be/W7vALYLh71M 

Największym zaskoczeniem była nagroda specjalna Eco Prize 2023 za linię opakowań Śmietanek łowickich UHT i innowacyjne opakowanie bez warstwy aluminium.

Nagrodzone produkty:

-> Mleko łowickie UHT 3,2% 1L w nowej szacie graficznej na rynku krajowym pojawiło się w sprzedaży na przełomie marca / kwietnia 2020 r. i do dzisiaj w odświeżonej szacie graficznej jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów sygnowanych logo z charakterystyczną łowiczanką.

-> Ser Księżak jest serem typu szwajcarskiego, podpuszczkowy, dojrzewający o bogatym oczkowaniu i wyrazistym orzechowo – słodkim smaku. Pakowany jest w formie plastrów w wygodne opakowanie typu „koperta” w atmosferze ochronnej (in. w atmosferze gazów obojętnych). Od marca 2022 r. do tego procesu OSM Łowicz używa tzw. „Zielonego Azotu” wytwarzanego w 100% z odnawialnych źródeł energii, co jest potwierdzone Certyfikatem Linde Green. Linde jako pierwsza firma wprowadziła gazy powietrzne o obniżonym śladzie węglowym, dzięki temu OSM Łowicz w pierwszym półroczu 2023 r. obniżyła udział emisji gazów cieplarnianych (w przeliczeniu na ekwiwalent CO2) o średnio 5,54 tony w porównaniu z produkcją konwencjonalną.

-> Śmietanki łowickie UHT 500 ml znane są od pokoleń, a od teraz dostępne w innowacyjnym opakowaniu bez warstwy aluminium, dzięki czemu zredukowane zostało zużycie surowców kopalnych, zwiększając tym samym udział surowców odnawialnych w opakowaniu. Jest to pierwszy i jedyny w Polsce karton, który nie zawiera warstwy aluminium. Innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu zmniejszenie emisji CO2.  Innowacyjne rozwiązanie zostało zastosowane dla całej linii łowickich śmietanek UHT o pojemności 500 ml i 1 L. Dostępne z zakrętką przytwierdzoną do kartonika.

-> Maślanki smakowe 500 g OSM Łowicz w nowym formacie butelki pojawiły się w ofercie w 2021 roku i stały się pierwszymi maślankami na polskim rynku o innowacyjnych smakach, m.in. pomarańcza z limonką, mango-marakuja, słony karmel, kawowa, czy jagoda-poziomka-borówka.

-> Śmietany łowickie naturalne 12% i 18% 200 g zyskały nową szatę opakowaniową, prosty skład (śmietanka i żywe kultury bakterii fermentacji mlekowej) oraz ministerialny znak „Jakość Tradycja”.

Chcielibyśmy podziękować Polskiej Izbie Mleka za świetną organizację oraz wsparcie na wydarzeniu.