Aktualności

Utrzymujemy 2. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich 2023 💪

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu utrzymała 2. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich 2022 organizowanym przez Magazyn „Strefa Gospodarki”.  OSM Łowicz znalazła się na podium tego rankingu ustępując jedynie SM Mlekovita i dzieląc 2. stopień podium z  SM Mlekpol w Grajewie. Wyprzedzając tym samym wiele innych bardzo dobrych i uznanych spółdzielni mleczarskich.  Tak wysoka pozycja w rankingu utwierdza to, że Nasza Spółdzielnia należy do ścisłej czołówki najlepszych polskich mleczarni.

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli polskiej spółdzielczości mleczarskiej oraz propagowanie wzorców spółdzielczych, gdyż niewielu konsumentów sięgając po produkty zdaje sobie sprawę, iż są one wytworem pracy dziesiątków tysięcy spółdzielców oraz zrzeszonych rolników. Ma również za zadanie wyróżnić najlepsze Spółdzielnie oraz pokazanie Czytelnikom Strefy Gospodarki i Dziennika Gazety Prawnej, opinii publicznej oraz Internautom podstawowe informacje związane z branżą mleczarską w kraju. Jest to jedna z nielicznych branż, w której polscy, rodzimi producenci nie ustępują zachodnim koncernom jeżeli chodzi o udziały rynkowe, konkurując z nimi przede wszystkim jakością. Niestety niewiele osób wie, jak wielki wysiłek Spółdzielnie wkładają w swoją codzienną pracę, utrzymanie wysokiej jakości finalnych wyrobów trafiających do sklepów na terenie całego kraju.

Weryfikacja zgłoszeń polegała na analizie zarówno kwestii technicznych, jak i finansowych. Pod uwagę brane są również tzw. dane „miękkie”, czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna czy też wreszcie udział spółdzielni w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

CAŁOŚĆ RANKINGU:

I. MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem

II. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu

II. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie

III. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie

IV. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy

V. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

VI. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim

VII. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu

VIII. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK w Sieradzu

IX. Spółdzielnia Mleczarska „Mazowsze” w Chorzelach

X. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale

Drugie miejsce na podium w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich kolejny rok z rzędu to dla nas, jak i marki OSM Łowicz wielkie wyróżnienie i powód do dumy – wypowiedź Iwony Grzybowskiej, Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu –  Tym bardziej, że ostatnie lata są latami pełnymi wyzwań, których nikt z nas do końca się nie spodziewał. Co prawda ubiegły rok charakteryzował się dobrą koniunkturą na rynku mleka. Znaczna zwyżka eksportu zaowocowała rekordowo wysokimi cenami mleka w skupie oraz cenami produktów mleczarskich, jakich nie było jeszcze w historii. Pomimo, że był to dobry rok dla mleczarstwa to jednocześnie trudny za sprawą galopującej inflacji, bardzo dużego wzrostu kosztów produkcji na czele z kosztami energii, transportu i opakowań oraz niepokoju, jaki wywołała wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny. Polska uzyskała trzeci wynik pod względem produkcji mleka w UE, meldując się na podium po Francji i Niemczech. To pokazuje w jak mocno konkurencyjnej branży walczymy o laury.

Łowickie produkty eksportowane były do 41 państw świata. Do najistotniejszych kierunków należały: Chiny, Korea Południowa, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Czechy, Słowacja czy Węgry.

W minionym roku OSM Łowicz uzyskała wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. tytuł Najlepszy Produkt 2022 Wybór Konsumentów dla Maślanki truskawkowej oraz Mascarpone czekoladowego, 3 złote medale Krajowej Oceny Przetwórców Mlecznych za Mleko UHT bez laktozy do spieniania 1L, Śmietany 12% i 18% oraz Maślanki smakowe w opakowaniu 500g, tytuł Złoty Laur Klienta 2022 za ekologiczne strategie w biznesie, tytuł konsumencki Dobra Marka 2022 Jakość*Zaufanie*Renoma, Polska Dobra Marka 2022 i wiele innych.

OSM Łowicz podejmuje działania marketingowe na skalę ogólnopolską i lokalną. Jest obecna w telewizji, radio, internecie podejmując współpracę influencerską. Kolejny rok z rzędu wzięła udział w roli Sponsora w evencie koncertowym pn. „Wakacyjna Trasa Dwójki” pod patronatem telewizji. OSM Łowicz aktywnie pojawiała się na licznych wydarzeniach lokalnych, zagranicznych, organizowała akcje degustacyjne w punktach sprzedaży czy wspierała inicjatywy charytatywne.

Nie zwalniamy tempa i liczymy na utrzymanie pozycji w tym prestiżowym Rankingu w kolejnych latach.