Aktualności

Polskie stoisko narodowe na targach Novi Sad International Agricultural Fair 2021 w Serbii

18 września br. w Nowym Sadzie w Serbii rozpoczęła się 88 edycja największych w Europie Południowo-Wschodniej targów rolno-spożywczych Novi Sad International Agricultural Fair. Po raz pierwszy na ww. targach Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował polskie stoisko narodowe promujące polski sektor rolno-spożywczy.

Na polskim stoisku w roli podwystawców obecnych jest 6 polskich firm oferujących produkty z mięsa drobiowego, orzechy laskowe, herbaty, urządzenia do produkcji soków i koncentratów, a także produkty mleczarskie firmy OSM Łowicz.

Polskie stoisko zostało uroczyście otwarte przez Ambasadora RP w Serbii Pana Rafała Perla. Polskie stoisko narodowe odwiedzili Minister Handlu, Turystyki i Telekomunikacji Pani Tatjana Matić oraz Premier Rządu Wojwodiny Pan Igor Mirović.

Targi te stanowią doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych przez polskich przedsiębiorców z sektora spożywczego oraz prezentacji Polski jako znaczącego producenta i eksportera produktów rolno-spożywczych.

Targi potrwają do 24 września 2021 r.