Aktualności

Dożynki Prezydenckie 2023

W niedzielę 24 września w Warszawie odbyły się Dożynki Prezydenckie z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Dożynki Prezydenckie to wydarzenie wieńczące trud pracy włożony przez polskich rolników podczas ostatnich żniw. Święto swoim rodowodem sięga czasów średniowiecznych i jest formą podziękowania za tegoroczne zbiory oraz prośbą o pomyślność przyszłorocznych plonów.

Parę Prezydencką na stoisku OSM Łowicz powitała Prezes Zarządu Iwona Grzybowska, Wiceprezes Zarządu Łukasz Siewierski oraz Tomasz Chądzyński Przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Łowicz. Zacni Goście mieli okazję skosztowania łowickich specjałów – bezy z kremem z Mascarpone waniliowym z białą czekoladą oraz Mascarpone czekoladowym, Twarogów łowickich, czy Kefiru łowickiego gęstego, który jest ulubionym produktem Prezydenta z naszej oferty oraz Maślanek. Ciepłymi słowami życzyli powodzenia i zdrowia Zarządowi OSM Łowicz oraz wszystkim Pracownikom.

W gronie Gości, którzy odwiedzili łowickie stoisko znaleźli się również Robert Telus Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Janusz Wojciechowski Komisarz Komisji Europejskiej, a także Andrzej Górczyński Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Firmę reprezentowała Maria Dąbrowska oraz Mateusz Rutkowski, którzy zadbali o to by wszyscy zgromadzeni Gości mogli skosztować specjałów OSM Łowicz na pięknym i barwnym stoisku degustacyjnym.

Zwieńczeniem tegorocznych Dożynek Prezydenckich 2023 był tort wykonany przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Łowiczu na bazie łowickich produktów.