Już wkrótce nowe warunki obowiązujące w Nowym Programie dla Szkół
 

PROGRAM MLEKO W SZKOLE

Mleko i jego przetwory to niezastąpione źródło białka oraz najłatwiej przyswajalnego wapnia - bezcennego składnika niezbędnego do prawidłowej budowy młodych kości i zębów. To również źródło wielu innych mikroelementów (potasu, fosforu, sodu), oraz witamin (A, D, E oraz witamin z grupy B). Program „Mleko w Szkole” ma zachęcić dzieci i młodzież do codziennego picia mleka i korzystania z cennych walorów tego naturalnego produktu.  

Właściwości prozdrowotne mleka i jego przetworów mogą zapewnić dobrą kondycję młodego organizmu, dlatego tak ważne jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych. Zrozumienie żywieniowej roli mleka w codziennej diecie nie tylko nauczy dzieci spożywać te wartościowe produkty, ale zaowocuje w wieku dorosłym, zmniejszy np.: ryzyko wystąpienia u nich osteoporozy. 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu już od roku 2004 uczestniczy w programach Wspólnej Polityki Rolnej „Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych”, jako wnioskodawca zarejestrowany w Agencji Rynku Rolnego - głównego administratora tej akcji, pod numerem 8340000049*00000273.

Zapraszamy również do zapoznania się z programem Mam kota na punkcie mleka