Nowy Program dla Szkół

Realizowany jest od roku szkolnego 2017/2018. Nadzorowany przez nową instytucję - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, która od tego roku zastępuje działania ARR i ANR.

Program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach. W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I-V szkoły podstawowej. Wszystkie produkty komponentu mlecznego udostępniane są dzieciom bezpłatnie.

Mleko i jego przetwory to niezastąpione źródło białka oraz najłatwiej przyswajalnego wapnia - bezcennego składnika niezbędnego do prawidłowej budowy młodych kości i zębów. To również źródło wielu innych mikroelementów (potasu, fosforu, sodu), oraz witamin (A, D, E oraz witamin z grupy B). Program „Mleko w Szkole” ma zachęcić dzieci i młodzież do codziennego picia mleka i korzystania z cennych walorów tego naturalnego produktu.  

Właściwości prozdrowotne mleka i jego przetworów mogą zapewnić dobrą kondycję młodego organizmu, dlatego tak ważne jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych. Zrozumienie żywieniowej roli mleka w codziennej diecie nie tylko nauczy dzieci spożywać te wartościowe produkty, ale zaowocuje w wieku dorosłym, zmniejszając np.: ryzyko wystąpienia u nich osteoporozy.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu oferuje w ramach programu poniższe produkty:

- Mlekczo naturalne 1% 250 ml

- Jogurt naturalny 150g

- Kefir naturalny 150g

- Serek naturalny 150g

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie: http://www.kowr.gov.pl/programy-dla-szkol

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu już od roku 2004 uczestniczy w programach Wspólnej Polityki Rolnej „Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych”, jako wnioskodawca zarejestrowany w Agencji Rynku Rolnego - głównego administratora tej akcji, pod numerem 8340000049*00000273.