NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZDOBYTE W 2019 ROK

OSM Łowicz na 26. Miejscu w rankingu  Złota Setka Polskiego Rolnictwa

 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zajęła 26. w  trzeciej edycji prestiżowego rankingu Złota Setka Polskiego Rolnictwa organizowanego  przez redakcję „Wprost”.   Ranking ten został przygotowany na podstawie analizy największych spółek branży rolniczej. Czołowe miejsca na podium zajęły kolejno spółki: Animex Foods, Cargill Poland i Grupa Azoty.

 

26. miejsce wśród gigantów polskiego sektora rolnego pozwoliło OSM w Łowiczu również na zajęcie 4. Miejsca w Platynowej Piątce Mleczarstwa. Ustępując tym samym miejsca jedynie: Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie oraz Danone. Plasując się bezpośrednio przed Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Piątnicy.

Laureatów plebiscytu ogłoszono 4 grudnia podczas uroczystej gali w Renaissance Warsaw Airport Hotel. W imieniu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu nagrodę odebrał Wiceprezes ds. Handlu i Marketingu Andrzej Chomyszczak z rąk Jacka Pochłopienia - doradcy zarządu PMPG Polskie Media SA.

Ranking został objęty  patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Jest to powrót Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu do czołówek ogólnopolskich rankingów, co potwierdza utrzymanie nadal silnej pozycji rynkowej łowickiej spółdzielni. 

V Krajowa Ocena Mleka Spożywczego i Mlek Fermentowanych 

Medal za zajęcie I  dla Jogurtu naturalnego bez laktozy 200 g

Medal za zajęcie I  dla Jogurtów Pitnych Lavita 400 g - wielowocowy, pomarańcza-marchew, jabłko-burak

Certyfiakty "Jakość Tradycja"

- dla twarogu łowickiego półtłustego

- dla maślanki łowickiej