NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZDOBYTE W 2010 ROKU

GRAND PRIX 2010 DLA ŁOWICKIEGO

Już po raz trzeci nasze łowickie mleko zdobyło złote godło Laur Konsumenta 2010, tym samym najwyższe odznaczenie konkursu, GRAND PRIX 2010. To dzięki Państwa ocenie zdobyliśmy ten zaszczytny tytuł.

DZIĘKUJEMY

ŁOWICKIE SUPER PRODUKTY 2010

Podczas Targów Polagra Food 2010 odbyła się konsumencka ocena produktów zgłaszanych przez producentów. OSM w Łowiczu zgłosiła do oceny dwa produkty marki Łowicz: Serek wiejski lekki 150g i Maślankę stracciatella w kartonie 1l.

Oceniane były: opakowanie produktu, jego estetyka, kolorystyka, wielkość i informacje na opakowaniu, jak również cechy organoleptyczne produktu – barwa, zapach, konsystencja, smak. Oceniano również akceptowalność ceny, satysfakcję z produktu, badano także deklarowaną częstość zakupu.

Oba produkty we wszystkich wyróżnikach uzyskały bardzo wysoką punktację, czego dowodem jest otrzymanie konsumenckiego znaku Super Produkt Roku 2010. Jego przyznanie to ogromne wyróżnienie okazane przez konsumentów, za które BARDZO DZIEKUJEMY.

PRODUKT NA MEDAL - Olsztyn maj 2010

XXIII  KRAJOWA  OCENIA  SERÓW, TWAROGÓW I MLECZNYCH NOWOŚCI RYNKOWYCH

5 medali za I miejsca dla produktów OSM w Łowiczu

  • Ser Gouda Łowicz blok ok. 3kg - w grupie serów holenderskich
  • Ser Salami Łowicz plastry 150g - w grupie serów nalewanych
  • Twaróg 1/3kg półtłusty łowicki 350g - w grupie twarogów produkowanych metoda tradycyjną
  • Serek wiejski „cottage  cheese” Łowicz 150g - w grupie serków twarogowych ziarnistych
  • FELLADA 45% ser sałatkowo-kanapkowy Łowicz 1kg - w grupie pozostałych serów twarogowych

Uznanie jakie zdobyły produkty OSM w Łowiczu jest  tym większe, że konkurowały one ze znanymi produktami innych spółdzielni. Tegoroczne laury dla szerokiego asortymentu serów i twarogów OSM w Łowiczu, to kolejne potwierdzenie wysokiej i standardowej jakości produktów łowickiej Spółdzielni.

ŁOWICKI TWARÓG NAJLEPSZY NA WYSPACH BRYTYJSKICH

ZŁOTY MEDAL dla łowickiego twarogu w ramach Nantwich Show - najważniejszej w Wielkiej Brytanii wystawie rolniczej.

Nantwich International Cheese Show - największy i najważniejszy konkurs i wystawa serów, twarogów i serków w Europie. W dniach 27- 28 lipca 2010 r., na ok. 400 stoiskach prezentowane były różnorodne artykuły nabiałowe, a do konkursu zgłoszono ponad 3230 produktów z 24 krajów w 300 kategoriach. Między nimi znalazł się również Łowicki Twaróg - Klinek tłusty 250g, produkowany w Zakładzie Mleczarskim w Toruniu.

W tym prestiżowym konkursie zdobył on najważniejszą nagrodę - ZŁOTY MEDAL. To ogromny sukces Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.