NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZDOBYTE W 2017 ROKU

1.  Srebrny medal dla Serków homogenizowanych Łowitek

Miło jest nam poinformować, że  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska wzięła udział w Ogólnopolskim badaniu konsumenckim „NAJLEPSZY PRODUKT 2017 – Wybór Konsumentów” i  otrzymała srebrny medal za produkty – Serek homogenizowany Łowitek 90g waniliowy i truskawkowy w kategorii: żywność dla dzieci w wieku powyżej 3 lat.

Badanie zrealizowane zostało przez GfK w drugiej połowie listopada 2016 r. na próbie 1 tys. Polaków w wieku 18-65 lat.

Badaniem „Najlepszy Produkt 2017 - Wybór Konsumentów” objęte były wyłącznie nowe lub istotnie zmienione produkty (czyli obecne na rynku, które zostały w znaczny sposób odświeżone lub wzbogacone). Celem badania było wyłonienie, na podstawie opinii konsumentów, najlepszych nowych produktów FMCG wprowadzonych na rynek w okresie od 1 września 2015 roku do 30 września 2016 roku. W tym roku o tytuł Najlepszego Produktu zabiegały 272 artykuły spożywcze, kosmetyczne i chemiczne.  Ankietowani przez GfK Polonia  konsumenci wybrali 162 produkty w ramach 54 kategorii. 

W każdej kategorii respondenci wybierali trzy produkty, które ich zdaniem zasługują na miano najlepszych.

Produktom, które respondenci umieszczali na 1 miejscu przyznawano 3000 punktów, produktom umieszczonym na drugim miejscu – 2000 punktów, zaś tym, które trafiły na miejsce trzecie przypisywano 1000 punktów.

Organizatorem badania było Wydawnictwo Gospodarcze, wydawca "Wiadomości Handlowych" i "Wiadomości Kosmetycznych".

2.  Dwa Medale  za zajęcie  I -go miejsca podczas  XXV KRAJOWEJ OCENY SERÓW I TWAROGÓW

Podczas corocznie odbywającego się Euroforum Polskiego Mleczarstwa, w dniach 16 - 19 maja 2017 roku w  Dąbrowie Górniczej odbyła się Krajowa Ocena Serów i Twarogów. Decyzją  Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy zostały powołane: Komisja Superarbitrów i Zespoły Arbitrów do oceny zgłoszonych produktów.  W tym roku nagrodzeni Laureaci otrzymali Medale upamiętniające niekwestionowaną sławę polskiego mleczarstwa Tadeusza Ignacego Jurczyńskiego. Produkty oceniano w 13 grupach.

Medale za zajęcie I-go miejsca OSM w Łowiczu otrzymała za:

Ser Ementaler w kategorii Sery Szwajcarsko – holenderskie,

Twaróg Półtłusty bez laktozy 250g w kategorii Twarogi produkowane wg technologii z zastosowaniem nowoczesnych technik produkcyjnych.

3. Medale dla kilku produktów naszej firmy podczas Kulinarnego Konkursu Sera Good Cheese 2017:

- Fellada z czosnkiem i oliwkami została nagrodzona złotym medalem w kategorii „Ser do sałatki”

- Twaróg wędzony otrzymał złoty medal w kategorii „Ser wędzony”

- Serek wiejski lekki został nagrodzony brązowym medalem w kategorii „Serek typu wiejski