31.05.2012

Piknik Rodzinny Poznaj Dobrą Żywność

26 maja 2012 roku w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbył się Piknik z programem Poznaj Dobrą Żywność. Była to 15. edycja tej imprezy.

Program Poznaj Dobrą Żywność to program Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który służy promocji artykułów rolno-spożywczych najwyższej jakości. Jego celem jest motywowanie producentów i przetwórców do podnoszenia jakości wyrobów, a przez to do zwiększania różnorodności żywności w Polsce i na całym obszarze UE.

„Nie ma lepszego logo, niż PDŻ. Ono jest wyznacznikiem najwyższej jakości żywności na świecie, bo dziś polska żywność podbija nie tylko nasze serca i żołądki, ale także Europejczyków i mieszkańców całego świata. Mamy się czym chwalić i co promować. Dziś na pikniku są najlepsi producenci wytwarzający, a nie produkujący polską żywność. Wytwarzający tradycyjnymi, polskimi sposobami, z tradycyjnych polskich surowców. To nie praca, to pasja i powołanie" – powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Piknikowe stoiska odwiedził wicepremier Waldemar Pawlak, który stwierdził, że Piknik Rodzinny PDŻ jest dobrym przykładem na to jak ważne jest bezpośrednie spotkanie producentów i konsumentów.

Piknik odwiedziły tłumy Warszawiaków, którzy przyszli tu z całymi rodzinami. Również nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na odwiedzających czekały pyszne lody, NOWOŚĆ na rynku - napoje jogurtowe, orzeźwiające maślanki oraz inne produkty naszej firmy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą Łowiczankę tego wyjątkowego dnia.

W imprezie wzięło udział prawie 100 firm, 50 z nich prezentowało produkty, które posiadają już znak programu Poznaj Dobrą Żywność. Znak ten to gwarancja dla konsumenta, że produkt, który raz mu zasmakował cały czas jest tak samo dobry.

Najmłodszym uczestnikom Pikniku bardzo smakowały nasze łowickie krówki oraz napoje jogurtowe o smaku limonki, pomarańczy, maliny lub owoców leśnych w atrakcyjnych kartonikach z postaciami i komiksami z ulubionej kreskówki Disneya pt.: "Fineasz i Ferb".

Wszyscy chętnie próbowali maślanek naturalnych i owocowych, deserów ryżowych, serników, kanapek z pysznymi serkami... i wielu innych naszychw wyrobów.