13.03.2019

Międzynarodowe Targi EXPO ANTAD & ALIMENTARIA - Meksyk 2019

W dniach od 02-09 marca 2019 roku  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu miała przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w Misji Handlowej oraz w  Międzynarodowych Targów EXPO ANTAD & ALIMENTARIA Mexico  dla Przedsiębiorców Branży Spożywczej, organizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Na stoisku o powierzchni 63 m2 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  umożliwił polskim Firmą prezentację oferty potencjalnym zagranicznym kontrahentom.

OSM Łowicz zaprezentował szeroki  wachlarz łowickich produktów. Dużym zainteresowaniem cieszyły  się  produkty w nowej szacie graficznej pod spójną marką „łowickie” - z motywem  kolorowego  „pasiaka” - nawiązującego do bogatej tradycji folkloru regionu łowickiego. W nowej odsłonie prezentowaliśmy: mleko łowickie UHT, śmietanki, śmietany, sery żółte, twarogi, masło. Nie zabrakło też produktów proszkowych , które są w naszej ofercie od bardzo dawna, czyli: serwatki, maślanki, mleka pełnego i odtłuszczonego, które sprzedajemy nie tylko na rynek krajowy, ale  w dużej mierze  na rynki zagraniczne ( Europy, Azji, Afryki).

Przedstawiciele polskich firm mieli także możliwość poznania asortymentu produktów oraz cen na rynku meksykańskim dzięki udziałowi w objeździe po punktach sprzedaży detalicznej (tzw. store-check).

Targi Alimentaria Mexico ze względu na swój rozmiar oraz kompletną ofertę prezentowanej żywności, stanowią okazję do znalezienia alternatywnych rynków zbytu dla polskich towarów. Meksyk wskazywany jest jako jeden z rynków perspektywicznych dla polskiego eksportu. Obserwowany rozwój gospodarki, a także liczna populacja tego kraju sprawiają, że może być to atrakcyjny rynek zbytu dla polskich producentów mleka i przetworów mlecznych.